Długi czas trwania procesu rekrutacyjnego to jeden z kluczowych czynników przyczyniający się do utraty kandydatów.

Tak, brak odpowiedzi do kandydatów jest jednym z głównych powodów nieskutecznej rekrutacji. Kandydaci, którzy czekają na odpowiedź, często zaczynają szukać pracy w innych miejscach, co oznacza, że ​​nie będą już dostępni, gdy będziecie chcieli ich zatrudnić.

Odpowiedni kontakt z kandydatami jest również ważny dla budowania pozytywnego wizerunku firmy i utrzymywania dobrych relacji z potencjalnymi pracownikami. Kandydaci, którzy czują, że są traktowani z szacunkiem i zostali poinformowani o wynikach rekrutacji, są bardziej skłonni do pozytywnego postrzegania firmy i polecania jej innym

Z doświadczenia wiemy, że rekrutacje lekarzy nie należą do rekrutacji prostych. Jak zatem sprawiamy, że nasz poziom zamkniętych skutecznie rekrutacji jest taki wysoki?

  • Zanim zaczniemy rekrutację przeprowadzimy dla Ciebie darmową  diagnozę oferty pracy, w której sprawdzimy atrakcyjność Waszej oferty.
  • Twoją rekrutacją zajmują się nasi rekruterzy, którzy tworzą ofertę pracy, publikują ją w ponad 50 serwisach ogłoszeniowych, oraz mediach społecznościowych – Facebooku, Linkedinie, Instagramie, czyli wszędzie tam, gdzie natknąć się możemy na lekarzy. Sprawdzają również naszą bazę kandydatów, sprawdzając czy nie mamy już w swoich zasobach odpowiedniej osoby.
  • W kolejnym etapie oferta pracy stworzona przez rekruterów trafia do headhunterów, którzy są naszym zespołem od zadań specjalnych. Ich zadaniem jest dotarcie do tych lekarzy, którzy nawet nie myśleli o zmianie pracy i przekonanie ich, że powinni pracować właśnie dla Ciebie.

Na proces rekrutacji dajemy sobie maksymalnie 45 dni, w których robimy wszystko aby dostarczyć Wam najlepszych kandydatów. Praktycznie natomiast większość rekrutacji zamykamy w ok 2 tygodnie, to jest ten bardzo intensywny czas, gdy Wasza oferta pracy wyskakuje lekarzom z lodówki 🙂

Cały czas intensywnie pracujemy nad tym, aby zakończyć Twoją rekrutację z sukcesem, przez cały ten czas jesteśmy z Tobą w kontakcie, tak, by na bieżąco przekazywać Ci uwagi dotyczące oferty oraz informacje zwrotne od potencjalnych kandydatów.

 

Na nasz sukces składa się indywidualne podejście do klienta i kandydata, tworzymy razem długofalowe relacje, oparte na zaufaniu. To sprawia, że zamykamy z sukcesem ponad 95% rekrutacji.